SYPIALNIA W STYLU GLAMOUR - DEKORACYJNE ŚCIANY Z POŁYSKIEM
Sypialnia w stylu Glamour – Dekoracje ściany z połyskiem
20 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Patent na błysk – brokatowa ściana w salonie

Patent na błysk w salonie

Ściany nie są już jedynie tłem dla wystroju pomieszczenia. Stały się integralną częścią wnętrza, jego ozdobą i punktem centralnym. Jeśli znudziły ci się zwyczajne, nudne ściany, czas nadać im nowy charakter i styl. Perłowa, satynowa lub brokatowa ściana w salonie to ciekawy akcent, który może całkowicie odmienić twoje wnętrze. Sprawdź, jaką farbę wybrać, aby uzyskać wymarzony efekt.

Dekoracyjna brokatowa ściana w salonie – jak uniknąć kiczu?

Dekoracyjne ściany z połyskiem stanowią niebanalną ozdobę wnętrza. Nadają mu ciekawy charakter i doskonale komponują się z różnymi stylami aranżacji. Farby z efektem brokatu sprawiają, że ściany wyróżniają się i ożywiają wnętrze. Nie musisz jednak malować nimi całej powierzchni. Wystarczy, że wyeksponujesz jedną lub dwie ściany, dzięki czemu unikniesz efektu kiczu.

Dekoracyjna farba z brokatem może całkowicie odmienić styl pomieszczenia. Na tle atrakcyjnej ściany meble i dodatki zyskają zupełnie nowy wymiar. Podczas wyboru odpowiedniej emalii zwróć uwagę na kolor drobinek. Złote lub miedziane podkreślą ciepły odcień farby, srebrne – barwy chłodne. Metaliczne drobiny sprawią, że pod wpływem światła ściana będzie pięknie migotać czym sprawi, że unikniesz monotonnego wydźwięku matowych powierzchni.

dekoracyjna brokatowa ściana w salonie

Nutka klasy i elegancji, czyli perłowe wykończenie

Dekoracyjna ściana w salonie z brokatem to nietuzinkowy pomysł na dekorację lub odmianę pomieszczenia. Pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Jeśli decydujesz się na to rozwiązanie pamiętaj, aby umiejętnie dobrać do niego dodatki. Dekoracyjne farby na ścianach zyskują niebanalną poświatę, którą podkreślisz obecnością luster, które załamują i odbijają światło w różnych kierunkach. Pokój stanie się przytulny, jasny i optycznie większy.

Farba na ścianę z brokatem doskonale prezentuje się w zestawieniu z ciemnymi barwami. Razem tworzą niezwykły kontrast i mocne zestawienie. Delikatniejszy wynik uzyskasz, gdy  połączysz brokat z odcieniami pastelowymi. Podstawowy kolor ścian wybierz jednak według własnych upodobań. Brokat stanowi przysłowiową „kropkę nad i” i ciekawie zaprezentuje się na każdej barwie bazowej.

Niezwykły efekt dekoracyjny uzyskasz, gdy pomalujesz farbą brokatową powierzchnię, która wcześniej pokryta była tynkiem strukturalnym. Dzięki chropowatej i nierównej fakturze błyszczące drobiny będą mienić się jeszcze intensywniej, niż na powierzchni płaskiej. Wielokrotne załamanie światła w połączeniu z brokatem dadzą nietuzinkowy, przyciągający wzrok rezultat.

Farby z efektem brokatu – jakie wybrać, żeby uzyskać wymarzony wygląd?

Efekt połysku na ścianie możesz uzyskać dzięki aplikacji kolorowej farby, np. Magnat Style Perla Sabbia. Farba tworzy powierzchnie dekoracyjne z „perłowym piaskiem”. Dzięki zastosowaniu specjalnych metalicznych wypełniaczy, uzyskasz przestrzenną dekorację z charakterystyczną satynową poświatą.

Brokatowa farba na ścianę - MAGNAT STYLE PERLA SABBIA

Jeśli jednak chcesz mieć prawdziwie połyskującą, brokatową ścianę, zdecyduj się na lakier wykończeniowy, do którego samodzielnie dodasz pożądaną ilość błyskotek.

Lakier z połyskiem zastosuj na pomalowaną wcześniej ścianę. Jeśli jednak cała powierzchnia wymaga odświeżenia, zdecyduj się na farbę w określonym kolorze, w której znajdują się połyskujące drobiny. Jeśli zaaplikujesz warstwę brokatową na tynk strukturalny, uzyskasz spektakularny, niepowtarzalny efekt. Brokatowe ściany tworzą niepowtarzalny charakter i wykończenie, które pięknie prezentuje się zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle. Mogą być główną dekoracją pomieszczenia, jak i jego subtelnym akcentem.