Kuchnia w stylu eklektycznym ze ścianą z efektem perłowego piasku

Ściana z połyskiem i ściana matowa
Farba satynowa czy matowa? Poznaj farby z połyskiem perłowym i matowe
23 maja 2018
Jak malować farbą akrylową
Jak malować farbą akrylową – Poradnik jak wyczarować modny styl z farbą akrylową
27 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Kuchnia w stylu eklektycznym ze ścianą z efektem perłowego piasku

Kuchnia w stylu eklektycznym

Beautiful open concept kitchen and diningroom with waterfront view

Ściany w kuchni nie muszą być nudne. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie dekoracyjnej farby zamiast tradycyjnych płytek. Dowiedz się jak uzyskać efekt perłowego piasku na ścianie kuchennej.

Kuchnia w stylu eklektycznym

Głównym założeniem tego stylu jest łączenie różnych trendów i konwencji. Zakłada on zastosowanie we wnętrzu mebli i dekoracji pochodzących z różnych epok i takich, które z pozoru nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Jednak ich umiejętne zestawienie może dać świetny efekt.

Styl eklektyczny pasuje nie tylko do salonu czy sypialni. Z powodzeniem można wykorzystać go także w kuchni. Nowoczesne meble i ściana w stylu rustykalnym? Dlaczego nie? Możliwości są nieograniczone, jednak, tak jak we wszystkim, warto zachować tutaj umiar i zdrowy rozsądek.

Kuchnia - eklektyczny styl

Nietypowe połączenia mogą być bardzo ciekawe i nadać wnętrzu niespotykany charakter, ale jeśli przesadzisz, twoja kuchnia będzie sprawiać wrażenie kiczowatej. Bądź więc ostrożny w doborze kolorów i faktur.

Farby strukturalne do kuchni w stylu eklektycznym – czy to dobry pomysł?

Farby nadające ścianom fakturę zyskują coraz większe grono fanów. To łatwy i wygodny sposób, aby odmienić wygląd wnętrza. Na rynku jest ich spory wybór — farby strukturalne: piasek pustyni, perłowy piasek, stiuk perłowy – możesz wybierać pośród wielu różnych opcji.

Tego typu powierzchnie przyjęły się w salonach i sypialniach, a co z kuchnią? Na pozór może wydawać się, że jedynym rozsądnym wyborem do kuchni są płytki. W końcu łatwo utrzymać je w czystości i są bardzo wytrzymałe. Warto wiedzieć, że najnowsze farby strukturalne wcale nie są mniej praktyczne. Farba Magnat Style Perla Sabbia jest bardzo odporna na zmywanie, a przy okazji daje piękne, przestrzenne wykończenie.

Jeśli pokryjesz swoją udekorowaną ścianę bezbarwnym lakierem rustykalnym, stanie się ona odporna na uszkodzenia. Wszelkie zanieczyszczenia usuniesz tak samo łatwo, jak z płytek ceramicznych, a twoja kuchnia nabierze niepowtarzalnego wyglądu.

Dobrym pomysłem jest pomalowanie farbą strukturalną tylko jednej ściany, na przykład tej, przy której stoi stół. Jej faktura będzie dobrze wyeksponowana, a ty nie musisz się obawiać, że pomieszczenie stanie się przytłaczające. Dobierając odpowiednie meble i dodatki, niekoniecznie w starym stylu, zyskasz modną, eklektyczną kuchnię.

Kuchnia eklektyczna

Farby strukturalne – jak malować?

Farba z połyskiem do ścian nie jest trudna w aplikacji. Musisz zaopatrzyć się w niezbędne produkty i narzędzia oraz poświęcić na malowanie trochę czasu. W razie wątpliwości wszystkie wskazówki znajdziesz na opakowaniach farb i lakierów.

Na początku nałóż farbę podkładową Magnat Style. Ta akrylowa farba wyrównuje chłonność podłoża i zapewnia odpowiednią przyczepność produktów dekoracyjnych.

Farba podkładowa Magnat Style

Kolejnym krokiem jest rozmieszanie właściwego produktu. Farba Perla Sabia występuje w dwóch wariantach: złotym i srebrnym. Do srebrnej farby możesz dodać pigment nadający kolor. Pamiętaj, aby przed nałożeniem produktu na ścianę równomiernie wmieszać do niego pigment.

Farbę nakłada się pacą malarską lub specjalną rękawicą Magnat przeznaczoną do farb strukturalnych.

Po wyschnięciu zabezpiecz ścianę lakierem rustykalnym Magnat Style. Po upływie trzech dni powierzchnia jest już odporna na ścieranie, mycie i stosowanie detergentów.

Po zakończeniu prac wymyj dokładnie wszystkie używane narzędzia.