Jak malować farbą akrylową
Jak malować farbą akrylową – Poradnik jak wyczarować modny styl z farbą akrylową
27 listopada 2018
SYPIALNIA W STYLU GLAMOUR - DEKORACYJNE ŚCIANY Z POŁYSKIEM
Sypialnia w stylu Glamour – Dekoracje ściany z połyskiem
20 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Jak uzyskać efekt złota na ścianie?

efekt złota na ścianie - Złota farba na ścianę

Złoto to synonim elegancji i luksusu. Ten ponadczasowy kolor często wykorzystuje się w elementach wystroju domów i mieszkań, rzadziej jako barwę wnętrza. A szkoda, bo złote farby do ścian nie tylko dodają przestrzeni dostojności, ale również tworzą intrygującą fakturę, która odbija światło. To dodatkowo rozjaśnia pomieszczenie. Wydaje ci się, że trudno uzyskać efekt złota na ścianie? Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy jak krok po kroku samodzielnie stworzyć go przy użyciu farby strukturalnej.

Złota ściana w mieszkaniu – z czym ją łączyć?

Moda na wiele kolorów przemija, ale złoto zawsze pozostaje w trendach. Efekt złota na ścianie pozwoli stworzysz oryginalne i ekskluzywne wnętrze m.in. w stylu nowoczesnym, klasycznym, retro czy glamour. Złoty kolor, pełen ciepła i dostojności, sprawdzi się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. W kuchni połącz go z brązowymi szafkami i białymi kafelkami. Złota ściana w salonie to dobry pomysł na tło dla zielonych roślin, czy pikowanej, welurowej kanapy. W łazience z kolei kolor ten uzupełnij marmurem i czarnymi płytkami. Natomiast złota ściana w sypialni najlepiej sprawdzi się za łóżkiem, na które połóż narzutę z lśniącego materiału.

Złoto doskonale komponuje się praktycznie z każdą barwą. Bez obaw połączysz je z innymi kolorami w pomieszczeniu. By złota ściana sama w sobie stała się ozdobą pokoju, zestaw ją na przykład z beżem, czernią, fioletem, zielenią, granatem, czy też burgundem.

Efekt złota na ścianie – co będzie ci potrzebne?

Wybierając się na zakupy do sklepu budowlanego szukaj na półkach farby strukturalnej MAGNAT Style Perla Sabbia Złoto. To m.in. za jej pomocą stworzysz złote ściany i uzyskasz na malowanej powierzchni  dekorację z charakterystyczną satynową poświatą. Złota farba na ścianę jest bardzo łatwa w aplikacji, więc bez problemu samodzielnie odmienisz swoje wnętrze. Malowana powierzchnia nie wymaga specjalistycznych zabiegów przygotowawczych. Co więcej farba strukturalna doskonale sprawdza się na nieidealnych ścianach, bo ukrywa nierówności.

C:\Users\Jakub Kękuś\Desktop\zdjęcia\Złota farba na ścianę - MAGNAT STYLE PERLA SABBIA ZŁOTO

W co jeszcze musisz się zaopatrzyć? Poza farbą potrzebny będzie MAGNAT GRUNT, którym przygotujesz podłoże, płaski pędzel lub rękawica dekoracyjna MAGNAT, wałek oraz Lakier Rustykalny MAGNAT Style do finalnego zabezpieczenia ściany.

Na tym lista zakupów się kończy. Czas na malowanie!

Złota farba na ścianę. Instrukcja jak położyć ją krok po kroku?

Prace malarskie zaplanuj na w miarę ciepły dzień. Farbę nakładaj, gdy podłoże i otoczenie osiągnie temperaturę od +5 °C do +25°C, a wilgotność nie przekroczy 75%. Sama ściana powinna być sucha, pozbawiona kurzu i odtłuszczona. Co ważne, farba MAGNAT Perla Sabbia Złoto jest produktem gotowym do użycia, więc nie musisz dodawać wapna, ani mieszać jej z innymi farbami, a przed malowaniem i w jego trakcie, wystarczy delikatnie ręcznie przemieszać substancję.

Złota farba na ścianie - instrukcja krok po kroku jak ją położyć

 

  • Krok pierwszy: Nałóż na ścianę farbę gruntującą MAGNAT GRUNT, by ujednolicić ją kolorystycznie. Niektóre powierzchnie, szczególnie te ciemne, będą wymagały nałożenia kilku warstw produktu.
  • Krok drugi: Malowanie właściwe rozpocznij po wyschnięciu podkładu. Pędzlem lub rękawicą malarską starannie nakładaj jedną warstwę farby na powierzchnie nie większe niż 1 m².
  • Krok trzeci: Produkt rozprowadzaj w różnych kierunkach, a poszczególne elementy łącz od strony suchej do mokrej.
  • Krok czwarty: Odczekaj 24 godziny do całkowitego wyschnięcia farby. Po tym czasie, przy pomocy wałka, zabezpiecz ścianę Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style. Nie pomijaj tego etapu jeśli malowana przez Ciebie powierzchnia jest szczególnie narażona na zabrudzenia.
  • Krok piąty: Złota ściana gotowa! Teraz tylko wywietrz pomieszczenie i ciesz się własnoręcznie stworzonym efektem.